Naturalne składniki

Zastosowanie ryżu w kosmetyce

Zastosowanie ryżu w kosmetyce

Ryż jest jednym z najczęściej spożywanych zbóż i w rzeczywistości jest drugim najczęściej produkowanym zbożem na świecie. Uznany ze względu na liczne zastosowania w gastronomii jest podstawowym składnikiem diety. Z pewnością jednak nie znasz kosmetycznych zastosowań ryżu.Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, jest bardzo przydatnym składnikiem do pielęgnacji skóry i włosów. Nawet niektóre firmy kosmetyczne wykorzystują jego aktywne związki do produkcji kosmetyków, kremów i zabiegów odmładzających.

Kosmetyczne zastosowania ryżu do pielęgnacji skóry i włosów

Historia głosi, że zastosowania te zostały odkryte przez japońskie kobiety, które zauważyły, że ich dłonie są bardziej miękkie i piękniejsze po umyciu ich w młynkach do ryżu. Z czasem okazało się, że jest to również doskonały środek złuszczający, idealny do usuwania martwych komórek i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ze skóry. Jakby tego było mało, pomaga regulować pH skóry, zmniejszając nadmierną produkcję oleju, trądzik i inne powszechne problemy. Jego kosmetyczne zastosowania są wciąż aktualne i mogą być bardzo przydatne w rutynowym dbaniu o urodę.

Peeling złuszczający

Jednym z kosmetycznych zastosowań ryżu jest złuszczanie naskórka. Poprzez zmielenie ziaren ryżu możemy przygotować produkt złuszczający, który rewitalizuje skórę, zwalcza zaskórniki i usuwa martwe komórki. Jego właściwości głęboko nawilżają skórę i nadają jej świetlisty, młody i wolny od niedoskonałości wygląd.

Maseczka odmładzająca

Wśród kosmetycznych zastosowań ryżu jest „japońska maska”, jest to zabieg wykonany z ryżu i innych naturalnych składników, które wspomagają odmłodzenie skóry. Jej główny sekret tkwi w zawartości inozytolu, substancji, która stymuluje krążenie, jednocześnie minimalizując widoczność zmarszczek.

Odżywka do włosów

Woda powstała w wyniku moczenia ryżu jest bogata w witaminy, minerały i niezbędne proteiny, które pomagają odżywić i wzmocnić włosy. Jego stosowanie pozostawia włosy lśniące, miękkie i wolne od problemów takich jak nadmierne wypadanie włosów.

Naturalny tonik do wszystkich rodzajów skóry

Innym kosmetycznym zastosowaniem ryżu jest naturalny tonik dla skóry, ponieważ wspomaga on przepływ krwi, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i ułatwia głębokie oczyszczanie porów. Jego witaminy, minerały i naturalne włókna łatwo wnikają w głąb skóry i minimalizują szkodliwe działanie środowiska i środków chemicznych. Jest idealny dla osób z zaburzeniami równowagi w aktywności gruczołów łojowych, ponieważ zmniejsza nadmiar łoju w skórze.