Naturalne składniki

Zastosowania kosmetyczne, które możesz nadać pomidorowi

Zastosowania kosmetyczne, które możesz nadać pomidorowi

Pomidor jest jednym z najczęściej spożywanych warzyw na świecie, nie tylko ze względu na jego pyszny smak, ale także ze względu na interesujący skład składników odżywczych korzystnych dla organizmu. Wyróżnia się przede wszystkim zawartością likopenu. Jest to związek, który oprócz tego, że nadaje mu czerwony kolor, to nadaje także właściwości antyoksydacyjne.

Zawiera znaczną ilość wody i jest między innymi źródłem witamin, minerałów i błonnika pokarmowego. Jest często używany do przygotowania sałatek, zup i wielu innych przepisów. Jednak poza znanymi korzyściami, ma również zastosowania kosmetyczne. Mogą być one stosowane do pielęgnacji zdrowia skóry i włosów.

5 zastosowań kosmetycznych, które możesz nadać pomidorowi

Maseczka . Pomidor jest naturalnym środkiem ściągającym, który pomaga zmniejszyć nadmierną produkcję łoju, aby kontrolować wygląd pryszczy trądzikowych i zaskórników. Zawarte w nim witaminy A i C, a także likopen, pomagają regulować pH skóry, minimalizując widoczność tych niedoskonałości.

Zastosowanie ryżu w kosmetyce

Kuracja na bazie pomidorów wzmacniająca włosy. Antyoksydanty zawarte w pomidorach są przydatne do rewitalizacji włosów zniszczonych przez farby, nadmierne ciepło i inne czynniki środowiskowe. Jego stosowanie wzmacnia włosy i pomaga poprawić krążenie w skórze głowy, co zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.

Krem złuszczający. Ze względu na wysoką zawartość kwasów organicznych, pomidor jest naturalnym rozwiązaniem do usuwania martwych komórek, które gromadzą się na powierzchni skóry. Proponujemy połączyć go z odrobiną płatków owsianych, aby uzyskać w 100% naturalny krem złuszczający.

Krem pomidorowy do zmiękczania i ochrony rąk. Sok pomidorowy w połączeniu z gliceryną oferuje nam domowej roboty krem, aby utrzymać ręce miękkie, nawilżone i wolne od plam i przedwczesnych oznak starzenia się. Składniki te dostarczają antyoksydantów i aminokwasów, które po przyswojeniu wspomagają proces odnowy komórek.

Leczenie żylaków. Zewnętrzna aplikacja tego naturalnego składnika jest uzupełnieniem, które zmniejsza powstawanie żylaków i pajączków. Jego składniki odżywcze reaktywują krążenie krwi w dotkniętych obszarach i jakby tego było mało, minimalizują stany zapalne.