Kosmetyki

Główne błędy które popełniasz, przy aplikacji pomadki

Główne błędy które popełniasz, przy aplikacji pomadki

Makijaż ust to z pozoru najłatwiejszy element naszego codziennego make-upu, ale w rzeczywistości sprawia on nam masę problemów. Poradników dotyczących nakładania pomadek jest bardzo mało, podczas kiedy o podkładzie, konturowaniu czy nakładaniu cieni mamy ich masę. Pomadki nie są łatwym narzędziem do współpracy, a często my same utrwalamy różne błędy, które często podpatrzyliśmy u innych dziewczyn.

Nie używasz konturówki, chociaż jej potrzebujesz

Nie każda z nas potrzebuje konturówki. Dotyczy to szczególnie tych dziewczyn, które mają mocno zarysowany naturalnie kontur ust i wiedzą dokładnie, gdzie się one kończą.

Jednak nawet wtedy czasami warto sięgnąć po konturówkę, żeby nauczyć się wyznaczać ich kształt albo modelować go za pomocą subtelnych linii. Jeśli jednak nasze usta nie są wyraźne i mamy problem z określeniem, kiedy się kończą, konturówka może okazać się niezbędna. Dzięki niej dokładnie oddzielamy wargi od skóry twarzy, dzięki czemu nakładany na nie kolor nie wygląda nienaturalnie i nie tworzy efektu kaczuchy albo rozmazanej pomadki.

Modelujesz pomadką kształt swoich ust

Pomadka nie służy do tego, żeby za jej pomocą powiększać czy modelować nasze usta. Do tego możemy wykorzystać konturówkę. Pomaga nam ona delikatnie zmienić linię końca naszych warg, ale nie możemy z nią przesadzać. Niestety masa dziewczyn używa pomadek bez konturu, wyraźnie wyjeżdżając za linię ust. Kiedy nasze mięśnie twarzy nie są napięte, kiedy się nie śmiejemy i niczego nie mówimy, taki makijaż może wyglądać naturalnie, ale przy każdym ruchu inne osoby będą mogły zauważyć, że nasza pomadka nie znajduje się tylko na naszych ustach, ale także na skórze naszej twarzy, co nie wygląda estetycznie i znacznie ją zniekształca.

Więcej wpisów o zdrowiu, kosmetykach i urodzie człowieka znajdziesz w serwisie beautie.pl.

Nakładasz zbyt dużą ilość produktu

Pomadki, jak każdy inny kosmetyk, można wbudowywać, ale nie oznacza to, że należy robić to bez końca. Warto czasem nałożyć za mało produktu, żeby potem następna warstwa wyrównuje kolor naszych ust, niż za pierwszym razem założyć go za dużo. Zbyt duża ilość produktu sprawi, że pomadka będzie dłużej schła, zostawimy ją wszędzie tam, gdzie przyłożymy usta, a do tego może zrobić się z niej nieprzyjemna i nieestetyczna skorupka, która utrudnia nam poprawienie naszego makijażu w ciągu dnia.

Do tego zbyt dużo produktu może sprawić, że zmieni się jego kolor, będzie zbyt intensywny i niepasujący do reszty naszego wyglądu.