Pozostałe

Jak zachować opaleniznę na dłużej?

Jak zachować opaleniznę na dłużej?

Po lecie i dniach spędzonych na plaży nasza skóra ma bardzo atrakcyjny złoty odcień, a my wyglądamy o wiele piękniej. Niestety jednak z upływem dni opalenizna blaknie i to znacznie szybciej, jeśli nie zadbamy o jej wzmocnienie i pielęgnację. Jeśli chcesz zachować opaleniznę na znacznie dłużej, poznaj te wskazówki.

1. Pierwszym krokiem do utrzymania opalenizny na dłużej i zachowania pięknego i promiennego wyglądu skóry jest nawilżenie. Ze względu na ciągłą ekspozycję na słońce, skóra właściwa nadmiernie się wysusza i koniecznie trzeba ją odżywić dobrym kremem nawilżającym o właściwościach po opalaniu. Dzięki temu unikniesz łuszczenia się skóry, które pojawia się, gdy skóra nie była odpowiednio chroniona przed słońcem. Nie zapominaj więc o nakładaniu kremu nawilżającego po każdym wyjściu spod prysznica.

2. Oprócz nawilżania, złuszczanie skóry to kolejny podstawowy sposób na utrzymanie opalenizny i zachowanie jej złocistego odcienia. Złuszczanie usuwa wszystkie martwe komórki skóry i umożliwia znacznie lepsze wchłanianie środków nawilżających. Koniecznie jednak należy używać osobnego balsamu złuszczającego do ciała i takiego do twarzy, ponieważ twarz druga jest znacznie bardziej wrażliwa i wymaga większej delikatności. W https://www.stylecity.pl dowiesz się więcej o prawidłowym złuszczaniu skóry.

3. Jeśli oprócz przedłużenia opalenizny chcesz ją jeszcze wzmacniać, nie ma nic lepszego niż stosowanie balsamów samoopalających. Należy pamiętać, że tego typu produkt należy nakładać na skórę równomiernie, aby uzyskać jednolity koloryt, dlatego nie należy przesadzać z jego ilością.

4. Czy wiesz, że istnieją pokarmy, które sprzyjają zachowaniu opalenizny? Są to te, które zawierają beta-karoten i stymulują pigmentację skóry, takie jak marchew, pomidory, melony, brzoskwinie, dynia i szpinak.

5. Można również skorzystać z niektórych domowych środków, takich jak te wyszczególnione poniżej, ponieważ są one idealne do stosowania na skórę i zapewniają, że opalenizna nie zanika tak szybko.

  • Zmieszaj taką samą ilość masła kakaowego i oliwy z oliwek; otrzymany krem nałóż na skórę.
  • Wymieszaj sok z marchwi z kroplą oleju kokosowego i nałóż na oczyszczoną skórę.
  • Przygotuj balsam mieszając sok z 2 pomidorów, 1 łyżkę oliwy z oliwek i kilka kropel soku z cytryny.
  • Spryskaj skórę skoncentrowanym naparem z czarnej herbaty.