Pozostałe

Buty dziecięce – wygodne, ładne i praktyczne

Buty dziecięce – wygodne, ładne i praktyczne

Zakup butów dla dziecka – niezależnie od tego, czy są to buty pierwsze czy kolejne – może nastręczać wiele rozterek. Głównie dlatego, że buty dziecięce powinny być pod wieloma względami perfekcyjnie dopracowane. I to pod każdym względem.

Stopy dziecka wymagają szczególnej troski. Do pewnego momentu wciąż rosną, a od ich prawidłowej budowy zależy np. zdrowie kręgosłupa dziecka i prawidłowa postawa. Dlatego też buty dla dzieci powinny być bardzo dobrze dopasowane. I to pod wieloma względami. Co więc wziąć pod uwagę, kupując buty dla dzieci? I jak wybrać buty odpowiednie do konkretnych zadań? O tym w dalszej części tekstu.

Obuwie dziecięce – czym się powinno charakteryzować

Przede wszystkim odpowiednie buty dla dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i w wieku szkolnym powinny być obuwiem wytrzymałym. A to z racji dość dynamicznego zachowania dzieci w tym wieku podczas przebywania na świeżym powietrzu. Nie chodzi o to, by buty były toporne. Wręcz przeciwnie – muszą być one lekkie, na elastycznej podeszwie, tak by nie krępowały ruchów dziecka. Naturalny materiał obuwia to kolejny priorytet, jeśli chodzi o zakup butów dla dziecka. Łatwo dopasowuje się on do kształtu stopy dziecka i nie powoduje otarć. Dzięki temu stopa dziecka również się nie poci. Istotne jest również to, by zwrócić uwagę, jakie zapięcie ma but. U młodszych dzieci powinno ono dobrze trzymać but na nodze, a z drugiej strony nie sprawiać dziecku problemu z jego założeniem. Wciąż najbardziej polecane są buty sznurowane.

Buciki dziecięce – na czym się skupić przy zakupie

Przede wszystkim na tym, by dokładnie zmierzyć stopę dziecka. Nie należy kupować bucików dla dzieci na tzw. czuja. Ważne jest, by dziecko przymierzyło buty i przeszło w nich parę kroków. Nie jest wskazane przymierzanie butów na siedząco. Dobrze, gdy dziecko ma w bucie zapas, który wynosi od 5 mm do 12 mm. Rozmiar buta to główny filar jego wygody. Ważne jest też to, by but był dopasowany do pory roku oraz zapewniał komfort stopom. Na przykład najlepiej, gdy buty na jesienne deszczowe dni są wykonane z wodoodpornego materiału i mają podeszwę zrobioną z antypoślizgowej gumy. To samo powinno dotyczyć butów zimowych – one zaś muszą być dodatkowo ocieplone. Buty na gorące dni powinny zapewnić maksimum przewiewności. Ważne jest też to, aby buty dopasować do danej aktywności. Czym innym muszą charakteryzować się buty do biegania na zewnątrz, a czym innym te do chodzenia po szkole – takie jak sportowe trampki czy tenisówki.

Buty dla dziecka w outlecie Limango.pl to szeroki wybór różnego rodzaju obuwia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Buty renomowanych firm, wysokiej jakości i w przystępnej cenie.