Kosmetyki

Jak kupować dobre kosmetyki do włosów?

Jak kupować dobre kosmetyki do włosów?

Czasem jest tak, że pielęgnacja włosów, zamiast pomagać, zaczyna ci wyraźnie szkodzić. Każdego dnia oczyszczasz pasma szamponami, a po każdym myciu używasz na nich odżywek bądź masek, a one i tak totalnie nie chcą się rozczesywać, a oprócz tego nagminnie wypadają albo przynajmniej rozdwajają się na końcach. Może to świadczyć o tym, że przyczyna ich złego stanu nie leży wcale w złej metodzie pielęgnacji, a w kiepskich produktach kosmetycznych. Nie wszystkie kosmetyki do włosów będą dla ciebie dobre. Naucz się zatem wybierać wyłącznie te wartościowe, a szybko zobaczysz zmianę w kondycji i wyglądzie swoich pasm.

Kosmetyki powodujące podrażnienia

Przede wszystkim zwracaj uwagę na składy produktów. Powinnaś tak robić zarówno podczas kupowania kosmetyków do cery czy ciała, jak i tych dedykowanych włosom. Szukaj preparatów o składach krótkich i względnie prostych. Tą zasadą kieruj się zwłaszcza podczas wybierania szamponów. Wbrew pozorom szampon nie ma pielęgnować czy odżywiać włosów. Te wszystkie olejki i dodatkowe substancje nawilżające, które nieraz pojawiają się w jego składzie, są zupełnie zbędne i totalnie niepotrzebne. Odżywcze kosmetyki do włosów to głównie maski i odżywki. Szampon ma natomiast oczyszczać skórę głowy, nie musi więc jej nawilżać czy wprowadzać do niej jakichś specjalistycznych odżywczych substancji. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są szampony przeznaczone do leczenia różnych schorzeń, wykazujące się typowym działaniem leczniczym. Akurat kosmetyki mające radzić sobie z łupieżem czy atopowym zapaleniem skóry muszą zawierać pewne dodatkowe i do tego często syntetyczne substancje, dlatego logicznie rzecz biorąc ich składy zawsze będą dłuższe.

Jeżeli jednak nie masz żadnych specjalnych czy większych problemów ze skórą swojej głowy, spokojnie możesz wybierać te najprostsze i najbardziej naturalne szampony. Zadbaj jednak o to, by łączyć je z bogatszymi i intensywniej działającymi na pasma odżywkami. Świetne kosmetyki do włosów to także maski, których możesz używać np. raz w tygodniu albo co kilka dni.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz