KosmetykiNaturalne składniki

Jak przetestować nowo zakupione kosmetyki do skóry wrażliwej?

Jak przetestować nowo zakupione kosmetyki do skóry wrażliwej?

Jeżeli kupisz kosmetyki do cery wrażliwej z czyjegoś polecenia, będziesz mogła założyć, że najprawdopodobniej dobrze zadziałają one na twoją skórę. Nie uznawaj jednak tego za pewnik. Z kosmetykami bywa przecież bardzo różnie, tak więc nawet te, które obecnie są wychwalane dosłownie przez wszystkich, mogą akurat u ciebie doprowadzić do pojawienia się pewnych nieprawidłowości i skutków ubocznych. Spróbuj więc znaleźć takie kosmetyki do cery wrażliwej, które okażą się w stu procentach kompatybilne z potrzebami twojej skóry. Łatwe to nie będzie, ale jeśli teraz poświęcisz więcej czasu na stworzenie swojej idealnej pielęgnacji, później będziesz mogła tylko na tym zyskiwać.

Podkład – najważniejszy kosmetyk do makijażu

Nowo zakupiony kosmetyk zawsze powinnaś przetestować, zanim zaczniesz go używać jakoś bardziej regularnie. Koniecznie przeprowadź więc szybką i prostą próbę alergiczną. Niewielką ilość kosmetyku wsmaruj w skórę występującą za uchem tuż przed snem. Pozostaw go w tym miejscu na całą noc. Z samego rana zobacz natomiast, jak wygląda posmarowane miejsce. Bardzo dokładnie zaobserwuj, czy przypadkiem nie doszło do zmiany stanu skóry. Jeżeli zrobiła się ona wyraźnie zaczerwieniona, połuszczona lub podrażniona, jest to znak, że kosmetyk doprowadził u ciebie do reakcji alergicznej i że nie możesz go bezpiecznie używać. Jeśli natomiast skóra nie została w żaden sposób uszkodzona, przeprowadź drugi test i tym razem nałóż kosmetyki do cery wrażliwej już na niewielki fragment twarzy. Ponownie rano zaobserwuj, jak zmieniła się twoja skóra. Jeżeli znów nie zauważyłaś, by jakkolwiek negatywnie się ona zmieniła, kosmetyku możesz zacząć już normalnie używać.

To bardzo ważne, aby tego rodzaju próby dermatologiczne przeprowadzać przed użyciem każdego nowego produktu kosmetycznego. Zawsze postępuj w taki sam sposób. Najpierw zakup nowe kosmetyki do cery wrażliwej, później wypróbuj je na skórze za uchem, a potem przejdź do testowania ich na twarzy. W ten sposób zmniejszysz ryzyko nabawienia się poważniejszych skutków ubocznych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz