Kosmetyki

Kosmetyki naturalne z siemienia lnianego

Kosmetyki naturalne z siemienia lnianego

Siemię lniane, czyli nasiona lnu zwyczajnego – chyba każdy o nim słyszał i wie o tym, że jego używanie jest bardzo korzystne dla naszego organizmu. Jednak na tym nasza wiedza na temat siemienia lnianego najczęściej się kończy. Nie używamy go, a nawet nie wiemy tego, na co może nam dokładnie pomagać.

Tymczasem w dobie sięgania po kosmetyki naturalne warto przypomnieć sobie o siemieniu lnianym również pod tym kątem. W celach kosmetycznych jest ono używane od pokoleń, a ostatnie badania naukowe tylko potwierdzają jego skuteczność.

Naturalne, proste w przygotowaniu i w zakupie

Kosmetyki naturalne z siemienia lnianego mogą być przygotowywane bezpośrednio z niego, jako maseczka, krem, żel, itp., a także przy użyciu wytłoczonego z siemienia oleju. Maseczki, kremy, żele, itp. bez problemu przygotujemy sami, np. poprzez gotowanie siemienia lub bezpośrednie dodawanie go jako składnika maseczki. W olej natomiast (również bez żadnych problemów) zaopatrzymy się w sklepach. Oczywiście na rynku mamy także wiele gotowych produktów, czyli również kosmetyki naturalne z siemienia lub zawierających siemię.

Jeżeli uwielbiasz zanurzać się w krainie kosmetyków, zapoznaj się także z historią tuszu do rzęs.

Dla zdrowej skóry i włosów

Dzięki kosmetykom z siemienia lnianego ochronimy naszą skórę przed szkodliwym działaniem otoczenia, nawilżymy ją, wygładzimy jej zmarszczki oraz pozbędziemy się z niej zrogowaceń. Możemy ją także oczyścić przy pomocy przygotowanego z siemienia lnianego pilingu. Kosmetyki te będą również zbawienne dla naszych włosów – chroniąc je przed nadmiernym wypadaniem i łamliwością.

Na pewno warto sięgnąć po te lniane produkty i potwierdzić to, że już nasze prababcie, bez pomocy naukowców, miały rację, stosując je. Po prostu widziały efekty.