Kosmetyki

Kosmetyki do tatuażu z apteki

Kosmetyki do tatuażu z apteki

W ostatnim czasie powstało wiele specjalistycznych marek kosmetycznych, które skoncentrowały się niemalże wyłącznie na tworzeniu kosmetyków przeznaczonych do dbania o tatuaż. Produkty tych marek trafiają do lepszych drogerii, a zawsze też można je bez trudu zamówić przez Internet – chociażby na oficjalnych stronach producentów.

Kosmetyk, który został stworzony z myślą o pielęgnowaniu tatuażu, na pewno na ten tatuaż właściwie zadziała. Nie każdy jednak wie, że takie produkty na rynku w ogóle istnieją, tak więc wciąż nie brakuje osób, które dbają o swoje tatuaże przy pomocy jakichś zwykłych maści czy kremów z apteki. Warto więc omówić sobie te wciąż używane kosmetyki do pielęgnacji tatuażu. Niestety – jak można się domyślać – nie zawsze apteczne produkty będą produktami skutecznymi.

Akurat te, po które ludzie sięgają w celu zadbania o swoje nowe tatuaże, często tym tatuażom szkodzą i sprawiają, że one dużo wolniej się goją albo podczas gojenia się zaczynają się „babrać” i psuć. Klasyką gatunku jest oczywiście najzwyklejsza w świecie wazelina. Każdy ma ją gdzieś w swoim domu i używa wtedy, gdy skóra domaga się porządniejszego natłuszczenia. Maść ta z jednej strony ma dobre działanie, z drugiej jednak niekoniecznie. Rzeczywiście jest ona w stanie nawilżyć i natłuścić skórę, więc teoretycznie powinna pozytywnie zadziałać na tatuaż, jednakże jej minusem jest to, że przez swoją formułę potrafi ona tę skórę przy okazji zapchać.

W ostatnich latach furorę na rynku robią także kosmetyki na bazie marihuany, dlatego postanowiliśmy opisać właściwości maści konopnej.

Inna opcja? Przede wszystkim bepanthen. Dawniej to właśnie ten produkt był polecany przez większość tatuatorów, jednakże zmieniło się to w momencie, gdy na rynek trafiły znacznie bardziej specjalistyczne kosmetyki do tatuażu. Teoretycznie bepanhten powinien zadziałać dobrze, ale zawsze warto mieć z tyłu głowy to, że nie jest to produkt tworzony z myślą o tatuażach. Lepiej więc używać go zgodnie z przeznaczeniem, a tatuaże pielęgnować dostosowanymi do nich kosmetykami.