Kosmetyki

Jak uzdrowić tzw. „suche dłonie”? – podstawowe porady

Jak uzdrowić tzw. „suche dłonie”? – podstawowe porady

W czasie pandemii wiele osób zaczęło się zmagać z przesuszoną i podrażnioną skórą dłoni. Częste mycie rąk, stosowanie żeli antybakteryjnych, a na dodatek jesienna aura i spadające temperatury sprawiły, że problem ten stał się szczególnie dotkliwy.

Suche dłonie? Zastosuj się do poniższych wskazówek!

Dbanie o higienę i swoje bezpieczeństwo warto połączyć z odpowiednią pielęgnacją skóry dłoni. Dzięki temu będą ładne i zadbane, a ich dezynfekcja nie będzie się dla nas wiązać z bólem oraz dyskomfortem. O pielęgnacji skóry dłoni należy pomyśleć już na etapie wybierania mydeł i żeli antybakteryjnych.

Warto wybierać mydła do skóry wrażliwej, o naturalnym składzie, a żele antybakteryjne w wariantach wzbogaconych o składniki nawilżające i łagodzące takie jak np. panthenol czy aloes. Ręce myjemy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, a po umyciu bardzo dokładnie wycieramy i osuszamy.

Podstawowe porady na temat suchych dłoni

To, że w czasie pandemii higiena i bezpieczeństwo są najważniejsze, to nie ulega wątpliwości. Częste mycie i dezynfekcję dłoni warto jednak połączyć z równie częstym stosowaniem kremów pielęgnacyjnych. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka kremów do rąk o dobrym składzie i ulokować je w różnych miejscach, tak aby zawsze mieć kosmetyki tego typu w pobliżu. Kremy do rąk warto postawić np. w kuchni, w sypialni przy łóżku, na biurku w pracy czy wrzucić do torebki.

Dzięki temu nawilżanie dłoni powinno wejść nam w nawyk, tak samo jak ich częste mycie.
Szczególnie istotne jest nawilżanie dłoni na noc. Dzięki temu, że przez kilka godzin ich nie myjemy i nie wykonujemy żadnych czynności, skóra rąk ma szansę się zregenerować. Warto zrobić sobie nawet specjalny kompres – nałożyć na dłonie grubą warstwę kremu, a następnie założyć bawełniane rękawiczki i tak położyć się spać.

Wybierając krem do rąk koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego skład. Kosmetyki tego typu powinny zawierać składniki nawilżające, natłuszczające i odżywcze.

Podsumowanie artykułu o pielęgnacji suchych dłoni

Mogą to być np. masło shea, oleje roślinne, gliceryna czy aloes. Gdy skóra rąk jest podrażniona, popękana i przesuszona, jest też szczególnie wrażliwa na kontakt z różnego rodzaju detergentami i środkami chemicznymi. Aby zmniejszyć oddziaływanie czynników szkodzących naszej skórze, do sprzątania i zmywania naczyń warto zakładać rękawiczki ochronne.

Więcej artykułów dotyczących zdrowia i urody, znajdziesz w serwisie https://www.naswiecie.pl/.