Kosmetyki

Konturowanie twarzy na mokro

Konturowanie twarzy na mokro

Konturowanie na mokro niewątpliwie ma swoje zalety. Taki makijaż wygląda bardzo naturalnie i świeżo, a wszystkie kosmetyki ładnie się łączą i łatwiej blendują. Świetnie sprawdza się szczególnie latem, gdy wolimy unikać pudrowych konsystencji. Sprawdź jak krok po kroku zrobić makijaż przy użyciu produktów kremowych.

Przygotowania do makijażu zacznij od wyboru odcienia bronzera i jego konsystencji. Może mieć formułę kremową, płynną lub być w formie tzw. sticka. Następnie wybierz narzędzie do aplikacji – pędzel lub gąbeczkę. Kosmetyk możesz też nałożyć samymi palcami. W początkowym etapie przygody z konturowaniem na mokro warto protestować, jaka konsystencja i jaka metoda aplikacji będą Ci się sprawdzać najlepiej.

Następnie przejdź do nałożenia podkładu i korektora. Teraz, na jeszcze nieprzypudrowaną cerę, możesz zacząć aplikować bronzer o kremowej lub płynnej konsystencji. Kosmetyk aplikuj ruchami delikatnie wklepującymi. Staraj się nie przesuwać za mocno pędzlem lub gąbeczką po skórze, tak żeby nie zetrzeć sobie wcześniej nałożonego podkładu.

Dla części osób problematyczne może aplikowanie kosmetyku w sticku. Teoretycznie możesz przy jego użyciu narysować linie bezpośrednio na skórze, a następnie je rozetrzeć. Czasem trudno jest to jednak zrobić bez uszkodzenia reszty makijażu i w taki sposób, aby granice były dokładnie roztarte. W takiej sytuacji lepiej może się sprawdzić nabieranie produktu ze sticka na pędzel lub gąbeczkę (a nie nakładanie bezpośrednio na cerę), a następnie aplikowanie ruchami stemplującymi.

Zahacz też o www.tajemnice.pl, żeby zgarnąć więcej porad na temat urody, zdrowia i zbilansowanej diety!

Wklepywanie produktu zaczynaj od niewielkich ilości kosmetyku – w razie potrzeby możesz go dołożyć. Konturując policzki staraj się uzyskać najciemniejszy efekt na zewnętrznych bokach twarzy / przy linii włosów. Przechodząc do wewnętrznej części twarzy linia konturowania powinna stawać się stopniowo jaśniejsza. Taki sposób aplikacji pomoże Ci uzyskać efekt imitujący naturalny cień.

Kremowy lub płynny bronzer możesz także nałożyć na te partie twarzy, na które nakładasz kosmetyki pudrowe. Możesz go wykorzystać do konturowania czoła, linii żuchwy, brody czy nosa.
Po zakończeniu konturowania całość makijażu utrwal delikatnie przypudrowując cerę.

Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza, a konturowanie na mokro nie bez powodu ma tyle zwolenniczek. Szybko przekonasz się, jak pięknie i świeżo może wyglądać taki makijaż.