Kosmetyki

Używajmy kosmetyków ochronnych i kremów do opalania w taki sposób, aby były skuteczne

Używajmy kosmetyków ochronnych i kremów do opalania w taki sposób, aby były skuteczne

Nie wystarczy użyć przeciwsłonecznego kosmetyku ochronnego, trzeba to zrobić prawidłowo, a w dodatku powtarzać tę czynność. Oto praktyczne porady:

1). Krem SPF należy nałożyć na skórę około pół godziny przed jej wystawianiem na działanie promieni słonecznych, a potem aplikować co najmniej co dwie kolejne godziny.

2). Aby zmniejszyć negatywne konsekwencje działania ultrafioletu, najlepiej unikać słońca w godzinach 10-14.

3). Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca często wystawiane na słońce, takie jak twarz, szyja, kark, dłonie, przedramiona, a także te najczęściej pomijane, do których należą też okolice ust, uszy, dekolt, stopy i brzuch.

4). Łącząc kąpiele słoneczne z wodnymi, a także przy intensywnym poceniu i ocieraniu skóry najlepiej wybierać trwalsze kosmetyki wodoodporne. Nawet one mogą jednak wymagać ponownej aplikacji, co najlepiej sprawdzić na opakowaniu.

5). Warto wspomagać się innymi metodami ochrony, to jest nosząc dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem albo kapelusz, a nawet ubranie. w sprzedaży jest garderoba chroniąca przed UV z oznaczeniem UPF (z języka angielskiego „ultra violet protection factor”), który jest odpowiednikiem wskaźnika SPF w kosmetykach.

Zapewnij tez sobie zdrową dietę z portalem www.eodchudzanie.pl, aby chronić swój organizm przed różnymi przykrymi niespodziankami.

6). Stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej jest zalecane szczególnie przy jasnej skórze, zwłaszcza skłonnej do oparzeń słonecznych, alergii i przebarwień oraz stosowaniu określonych leków, między innymi antybiotyków i diuretyków.

7). Krem z filtrem SPF 50+ jest bezwzględnie wymagany w przypadku historii raka skóry, bielactwa (albinizmu) i chorób autoimmunologicznych, a także dla dzieci.

8). Mocniejsza ochrona przed UV jest konieczna na większych wysokościach nad poziomem morza (w górach) oraz strefach geograficznych położonych bliżej równika.