Kosmetyki

Podkład – najważniejszy kosmetyk do makijażu

Podkład – najważniejszy kosmetyk do makijażu

Nie musisz wydawać tysięcy złotych na drogie kosmetyki do makijażu, aby każdego dnia móc upiększyć swoją twarz i przy okazji skorygować jej niedoskonałości, by lepiej się prezentowała. W twojej kosmetyczce na pewno jednak powinien zagościć dobry podkład. To właśnie on odpowiada za ostateczny wygląd każdego, nawet dziennego makijażu.

Prawidłowo dopasowany podkład powinien spełniać kilka kluczowych funkcji. Musi na pewno wyrównywać naturalny koloryt cery, ewentualnie delikatnie go zmieniać i dopasowywać do koloru szyi czy reszty ciała, ale też maskować blizny i przebarwienia oraz dodawać świeżości i promienności zmęczonej skórze. Na co powinnaś więc zwrócić uwagę, jeżeli chcesz kupić sobie właśnie tak działający produkt? Kieruj się zawsze wyglądem swojej skóry, który powie ci o tym, jakie są jej najważniejsze potrzeby. Podkład powinien im sprostać. Nie możesz bowiem używać kosmetyków do makijażu, które tylko pozornie cię upiększają, a w rzeczywistości sprawiają, że stan twojej cery zaczyna się pogarszać, co będziesz w stanie dostrzec tuż po wykonanym demakijażu. Podkład może działać nawet pielęgnacyjne. Szukaj w nim zatem naturalnych i dobrych dla skóry składników. Popatrz również na to, jakimi konsystencjami wyróżniają się poszczególne kosmetyki do makijażu. Podkłady kojarzą się raczej z płynnymi produktami zamkniętymi w szklanych buteleczkach lub plastikowych tubkach, jednakże wśród nich występują również kosmetyki o konsystencji kremowej bądź nawet sypkiej. Pamiętaj też, by nauczyć się ich prawidłowo używać. Podkładu nie powinnaś nakładać palcami. Znacznie lepiej rozprowadzisz go na skórze przy pomocy gąbeczki bądź dużego i delikatnie przyciętego pędzla.

Istnieją też specjalne kosmetyki do makijażu dedykowane skórom wrażliwym, które za sprawą swojej lekkiej konsystencji i bezzapachowej formuły nigdy nie szkodzą cerze i w żaden sposób jej nie podrażniają. Na ogół mają naturalne składy. Jeżeli chcesz sięgnąć po coś takiego, szukaj w sklepach podkładów mineralnych.