Kosmetyki

Jak nakładać kremy z filtrem do twarzy?

Jak nakładać kremy z filtrem do twarzy?

Chyba wszystkie lubujemy się w okresie wakacyjnym. O ile jest on dobry dla naszej psychiki, czyli ogólnego samopoczucia, tak niestety często wpływa destrukcyjnie na nasz wygląd, a już zwłaszcza na wygląd skóry.

Kremy z filtrem do twarzy – podstawowe informacje

Zwiększone promieniowanie słoneczne powoduje fotostarzenie, a także nieraz doprowadza do oparzeń, przesuszeń czy nawet przebarwień.

Z tego powodu konieczne jest to, by zwłaszcza w okresie letnim i wiosennym sięgać na bieżąco po kremy z filtrem do twarzy. A jak nakładać je na skórę twarzy? Jak z nich poprawnie i efektywnie korzystać? Jeżeli już wybrałyśmy dla siebie odpowiedni krem o wysokim filtrze, spróbujmy po raz pierwszy zaaplikować go na skórę. Nie musimy wcale używać go w jakichś dużych ilościach. Optymalną dawką będzie ilość wynosząca mniej więcej 1 ml kremu. Możemy ją odmierzyć początkowo przy pomocy specjalnej pipety (do kupienia w aptece), by później robić to już „na oko”. Nawet jeśli zdarzy nam się użyć nieco więcej kremu z filtrem do twarzy niż normalnie, nic złego się nie stanie, po prostu skóra będzie szybciej się wyświecać.

Nakładanie kremów z filtrem do twarzy

Krem z filtrem do twarzy najłatwiej nałożyć po prostu palcami. Jeżeli mamy mocno przesuszoną lub podrażnioną skórę, zimą i jesienią możemy śmiało łączyć go z innymi preparatami pielęgnacyjnymi. Trzymajmy się jednak podstawowych zasad związanych z nakładaniem różnych kosmetyków.

Najpierw zawsze stosujmy zwykły krem na dzień, a dopiero potem krem z filtrem do twarzy. Najłatwiej zaaplikujemy go przy pomocy dwóch palców – np. tego środkowego i wskazującego. Jeżeli krem jest wyjątkowo gęsty i tłusty i ciężko się z nim pracuje, po nałożeniu go na twarz poczekajmy kilka minut, a po tym czasie spróbujmy delikatnie wklepać go skórę samymi opuszkami palców. Jeszcze kilka lat temu pojawiające się w drogeriach preparaty przeciwsłoneczne zwykle nie chciały współpracować z kosmetykami do makijażu. Teraz jest jednak inaczej.

Te nowoczesne kremy z filtrem do twarzy świetnie łączą się z przeróżnymi preparatami, w tym także podkładami czy korektorami.

Porady dla każdej kobiety i mamy znajdziesz w serwisie https://www.szkrab.pl/.